صبح امروز طی تماسی با مرکز فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد، حادثه تصادف در گردنه اسدآباد، اطلاع داده شد.

به گزارش وبدا-اسدآباد، این تصادف در نقطه حادثه خیز گردنه رخ داد و متاسفانه، منجربه از دست دادن جان مادر باردار شد.

با عکس‌العمل سریع کد فوریت‌های پزشکی و انتقال به موقع این مادر به بیمارستان حضرت قائم (عج) تیم مجرب زنان و زایمان با عمل جراحی سزارین موفق شدن نوزاد را زنده متولد کنند و مراقبت‌های اولیه به طور کامل برای این نوزاد در بیمارستان حضرت قائم (عج)، صورت گرفته است.

براساس این گزارش و با توجه به نیاز این نوزاد به مراقبت‌های ویژه نوزادان، پس از اعزام به بیمارستان بعثت جهت مراقبت در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان NICU این نوزاد هم متاسفانه علی‌رغم تلاش‌های بی‌وقفه پزشکی، فوت شد.

گفتنی است، این مادر به دلیل پوشش بیمه‌ای تامین اجتماعی و تمایل خانواده برای پذیرش در بیمارستان تامین اجتماعی همدان، در تاریخ ۲۲ دی‌ماه در این بیمارستان نوبت عمل سزارین داشته‌اند و به همین دلیل بجز تاریخ ۱۷ دی‌ماه که جهت بررسی NST نوزاد به بیمارستان حضرت قائم (عج) مراجعه کرده‌اند، هیچ مراجعه‌ای به بیمارستان اسدآباد در این خصوص نداشته‌اند و بیمارستان حضرت قائم (عج) هیچ‌گونه محدودیتی جهت پذیرش مادران باردار ندارد.

▪️ روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد مصیبت وارده را به خانواده‌های معزا تسلیت عرض نموده و برای آن درگذشتگان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهان و خواستار است.

پوستر دست اوردهای پزشکی چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران