به مناسبت آغاز هفته بزرگداشت مقام پرستار توسط مدیر بیمارستان حضرت قائم (عج) انجام شد؛

سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان اسدآباد

 

مهدی بسطامی مدیر بیمارستان به مناسبت فرارسیدن روز پرستار، سخنران این هفته پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان اسدآباد بود.

به گزارش وبدا-اسدآباد، مهدی بسطامی در ابتدای سخنان خود، نکاتی از فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای شغل خطیر و حساس پرستاری را بر شمرد.

مدیر مرکز آموزشی درمانی حضرت قائم (عج) به نمایندگی از جامعه پرستاری دانشکده علوم پزشکی اسدآباد، شغل پرستاری را متفاوت از شغل‌ها دانست و تاکید کرد؛

در کرامت و جایگاه مقام پرستار همین نکته کافی است که روز میلاد عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب کبری سلام الله علیها را روز پرستار نامیده‌اند.

ویدر ادامه شاغلین این شغل شریف را در دانشکده ۲۰۶ نفر بیان کرد و افزود؛ این تعداد از همکاران پرستاری در رشته‌های؛ پرستاری، بیهوشی، اتاق عمل، بهیار و کمک بهیار مشغول به ارائه خدمات به مردم شریف اسدآباد و مراجعین گرانقدر هستند.

مدیر مرکز آموزشی درمانی قائم (عج) در پایان اضافه کرد؛

میانگین استاندارد پرستار به ازای هر تخت در خاورمیانه ۲/۵ پرستار است که این میانگین در کشور عزیزمان ایران ۱/۸ به ازای هر تخت می‌باشد که همکاران حاضر در مجموعه علوم پزشکی اسدآباد با پذیرش ساعت‌های کاری بالاتر، کمبود نیرو را جبران نموده و هرگز اجازه نداده‌اند کمبود نیرو هیچ خللی در خدمت‌رسانی به مردم شریف شهرستان اسدآباد ایجاد نماید که این نکته، جای تقدیر از زحمات تک تک همکاران گرانقدر ما را دارد.

پوستر دست اوردهای پزشکی چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران