جلسه تکریم و معارفه سرپرست دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای استان همدان، معاون فرماندار، بخشداران، مسئولین شهرستانی و میهمانانی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سالن آمفی تئاتر کانون پرورشی فکری شهرستان اسدآباد برگزار شد.

به گزارش وبدا-اسدآباد، در این جلسه ضمن تکریم دکتر فرید یوسفی، حکم سرپرست دانشکده علوم پزشکی اسدآباد که چندی پیش توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به امضاء رسیده بود طی مراسمی با حضور دکتر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، دکتر حیدری مقدم رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای استان همدان، معاون فرماندار و مسئولین به دکتر بهنام رضا مخصوصی به عنوان سرپرست دانشکده علوم پزشکی اسدآباد، تحویل شد.

در ابتدای این مراسم، دکتر منصور حیدری معاون توسعه دانشکده ضمن خیر مقدم به میهمانان و مسئولین، از کلیه کسانی که دانشکده اسدآباد را در مدت این ۲ سال یاری نمودند، تشکر و قدر دانی نمود.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد معاونت‌های دانشکده و روسای قبلی دانشکده، خلاصه‌ای از کارهای انجام شده را ذکر نمود که از آن جمله می‌توان موارد؛ افتتاح اورژانس سرپایی، کلینیک مستقل، مهیا شدن زیر ساخت استقرار ام‌آر‌آی در شهرستان و همچنین رشد شاخص‌های بهداشتی در بحث معاونت بهداشت، پایش ۸۴ % در طرح فشار خون که از سطح نرم کشوری بالاتر بوده است، را برشمرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشکده ضمن تشکر از زحمات دکتر عادلی، معاونت آموزش تحقیقات و فرهنگی دانشجویی را از معلونت های پویا و فعال دانشکده خواند.

دکتر حیدری افزود؛ با تلاش مدیریت غذا و دارو، بیماران خاص پس از استقلال دانشکده، کمتر به شهر همدان مراجعه می‌کنند و انبار دارویی ما در طی این مدت تجهیز شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشکده علوم پزشکی اسدآباد ادامه داد؛ معاونت توسعه با پشتیبانی از دیگر معاونت‌ها، زمینه خدمت به مردم را در دانشکده فراهم می‌نماید.

دکتر حیدری با تشکر و قدردانی از زحمات دکتر محبوبی و دکتر یوسفی و همچنین از مساعدت‌های دانشگاه ابن سینای استان همدان، از رئیس قبلی و فعلی این دانشگاه تشکر نمود و تاکید کرد؛ از همه کسانی که از ما انتقاد نمودند تشکر ویژه دارم و از شما می‌خواهم با انتقادات سازنده خود در کنار ما باشید.

در ادامه جلسه سرکار خانم امیدی معاون فرماندار به نمایندگی از فرماندار که در جلسه‌ای در استان بود، این تکریم و معارفه را تبریک گفت و از زحمات روسای دانشکده تشکر نمود و برای دکتر مخصوصی آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه دکتر حیدری مقدم رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای استان همدان نیز ضمن تبریک به دکتر مخصوصی از ایشان بخاطر قبول این مسئولیت قدردانی کرد و افزود؛ دانشکده علوم پزشکی اسدآباد از نظر چارتی از ما مستقل شده ولی ما همچنان بر ادامه همکاری با این دانشکده تاکید داریم و تا ارتقاء کامل در کنار دانشکده علوم پزشکی اسدآباد خواهیم بود و اکنون نیز این دانشکده پیشرفت‌های خوبی را در همه زمینه‌ها داشته است.

دکتر حیدری مقدم گفت؛ شرایط الان کشور، وقت آزمون و خطا نیست و باید از مدیران کار آزموده مثل دکتر مخصوصی استفاده نمود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز از زحمات دکتر محبوبی و یوسفی تشکر نمود و اضافه کرد؛ دانشگاه همدان در تمام زمینه‌ها در کنار دانشکده اسدآباد است.

وی ضمن تشکر از حمایت‌های نماینده محترم شهرستان اسدآباد در مجلس، گفت؛ دکتر رنجبرزاده همیشه در تمام مشکلات موجود برای استان‌های غرب کشور در کنار ما بوده است و وجود ایشان برای استان ما، افتخار است.

هر زمانی در بخش سلامت مشکل و دغدغه نه تنها برای همدان و اسدآباد بلکه برای غرب کشور داشتیم، دکتر رنجبرزاده بدون معطلی به ما کمک کردند. افتخار است برای یک شهر که کمتر از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد، نماینده‌اش سال‌ها عضو هیئت رئیسه مجلس باشد. شهرهای بزرگی مثل تهران با نزدیک به ۲۰ میلیون جمعیت و ۳۰ نماینده، تعداد محدودی از نمایندگانشان در هیئت رئیسه عضو هستند، ولی جناب دکتر رنجبرزاده توانستند با وجود چندین سال عضو هیئت رئیسه مجلس و عضو کمیسیون بهداشت بودن، موجب خیر برکت برای مملکت باشند.

در ادامه دکتر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت؛ بهداشت و درمان استان همدان نسبت به همسایگان خود از سطح قابل قبولی برخوردار است و روسای دانشگاه همدان همیشه جز بهترین‌ها بوده‌اند.

دکتر رنجبرزاده ادامه داد؛ دکتر مخصوصی از انگیزه بالایی برای خدمت برخوردار است که این یک امتیاز بزرگ برای دانشکده شهرستان محسوب می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص معرفی سرپرست دانشکده افزود؛ دکتر مخصوصی مثل رئیس دانشگاه همدان کارنامه خوبی دارد.

دکتر رنجبرزاده ضمن تشکر از حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای استان همدان، تاکید کرد؛ دانشکده علوم پزشکی اسدآباد باید

از ظرفیت‌های بالای دانشگاه همدان کمال استفاده را نماید که این امر می‌تواند باعث پیشرفت شهرستان و استان شود.

وی تعامل را در بین این دانشگاه و دانشکده را مورد توجه قرار داد و گفت؛ اگر بین همدان و اسدآباد تعامل نباشد مردم ضرر خواهند کرد.

دکتر رنجبرزاده از دکتر حیدری مقدم خواست تا بیمارستان‌های همدان به بهانه استقلال دانشکده از پذیرش بیماران اسدآباد امتناع نکنند.

وی گفت؛ اسدآباد می‌تواند با جذب پزشکان حاذق به شهرستان‌های اطراف خود نیز خدمات ارائه کند.

دکتر رنجبرزاده اضافه کرد؛ تا دی‌ماه، دستگاه ام‌آر‌آی در شهرستان مستقر می‌شود و هر چه سطح خدمات دانشکده بالا باشد این کمکی به شهرها و استان‌های هم‌جوار خواهد بود.

وی درباره رئیس جدید دانشکده گفت؛ دکتر مخصوصی فرد شناخته شده‌ای در وزارتخانه است و به گفته ایشان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد باید در یک موضوع خاص برند شود و دانشکده اسداباد این ظرفیت را دارد.

دکتر رنجبرزاده از پزشکان خواستند؛ تا حد امکان از ارجاع بیماران به خارج از شهرستان خودداری کنند.

از مطالب مورد تاکید نماینده مردم اسدآباد در مجلس در این جلسه می‌توان؛ به کلنگ زنی دانشکده بهداشت و جذب اعتبار بیمارستان جدید امیرالمؤمنین(ع) و حل مسئله زمین آن با هلال احمر، اشاره نمود.

دکتر بهنام رضا مخصوصی سرپرست دانشکده علوم پزشکی اسدآباد نیز ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان، مسئولین شهرستانی و استانی و مدعوین محترم از استان کرمانشاه از اعتماد دکتر نمکی وزیر بهداشت قدردانی کرد و در ادامه با تشکر ویژه از دکتر رنجبرزاده و دکتر حیدری مقدم افزود؛ ان‌شاءالله با همگرایی و همدلی در سایه تعامل و با پشتیبانی و حمایت دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای استان همدان و دکتر رنجبرزاده می‌توان به چشم اندازها رسید.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسدآباد در ادامه گفت؛ دانشکده علوم پزشکی اسدآباد دانشکده نوپاست که با حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای استان همدان و دکتر رنجبرزاده نماینده محترم شهرستان به حرکت رو به جلو و شتابنده خود ادامه خواهد داد و از دید بنده، دکتر رنجبرزاده افتخار بزرگ منطقه غرب کشور است.

وی ضمن تشکر از مسئولین قبلی دانشکده، تاکید کرد؛ از دکتر یوسفی و مسئولین گذشته تشکر می‌نمایم که امروز ما وام‌دار این عزیزان هستیم و سعی و هدف ما در حفظ وضع موجود و ارتقاء از این سطح، جهت خدمت بهتر در عرصه سلامت به مردم شهرستان اسدآباد در حد شان این مردم بزرگوار می‌باشد.

دکتر مخصوصی سند راهبردی استان را مورد تاکید قرار داد و گفت؛ سند راهبردی استان را پیگیری خواهیم کرد و در راستای این سند راهبردی می‌توانیم به چشم انداز و افق خود برسیم.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در پایان ضمن اشاره به اولین جلسه شورای معاونین دانشکده، معاونین دانشکده را پر تلاش و با پتانسیل بالا توصیف کرد.