به ریاست دکتر مخصوصی تشکیل شد؛

"جلسه هماهنگی مرکز حوادث و فوریت پزشکی"

جلسه هماهنگی و بررسی مشکلات مرکز حوادث و فوریت پزشکی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد به ریاست دکتر مخصوصی رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد تشکیل گردید.

به گزارش وبدا-اسدآباد، در این جلسه معاونین؛ توسعه، درمان، بهداشت و آموزش و همچنین رئیس و همکاران اورژانس ۱۱۵ و رئیس مرکز حوادث و فوریت پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای استان همدان و مدیران ستادی دانشکده حضور داشتند.

اداره حوادث و فوریت پزشکی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در ابتدای این جلسه ضمن بیان گزارش مشروحی از عملکرد این حوزه، به وجود ۴۲ نفر کارشناس شاغل در این مرکز اشاره کردند و افزودند؛

مرکز حوادث و فوریت پزشکی دانشکده دارای ۵ پایگاه و ۶ کد فعال به همراه ۸ دستگاه آمبولانس در شهرستان اسدآباد است و در بازه زمانی تیرماه ۱۳۹۶ تا شهریورماه ۱۳۹۸ تعداد ۳۲۷۴ ماموریت را انجام داده اند که از این تعداد، ۲۰۴۵ ماموریت شهری و ۱۲۲۹ مورد ماموریت به صورت جاده‌ای انجام شده است.

میانگین زمان رسیدن بر بالین بیمار در حوادث شهری ۴/۷ دقیقه و در حوادث جاده‌ای ۸/۱۷ دقیقه است که این میزان از نُرم کشوری کمتر و وضعیت شهرستان در این شاخص از وضعیت کشوری بهتر است.

همچنین در این جلسه به موارد ذیل اشاره شد و در خصوص مسائل مطروحه، تبادل نظر صورت گرفت؛

💎 مشکلات اجرای قانون ارتقاء بهره‌وری کارکنان

💎 تجهیز اتاق E.O.C

💎 هماهنگی بیشتر مرکز MCMC با دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای استان همدان

💎 آسایار

💎 راه‌اندازی پایگاه دوم شهری

💎 جانمایی محل ساخت مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی

💎 تلاش در جهت تهیه زمین پایگاه جاده‌ای وندرآباد

💎 همکاری درخصوص شروع ساخت پایگاه جاده‌ای پیرملو

💎 راه‌اندازی پد بالگرد

در ادامه دکتر بهنام رضا مخصوصی رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد ضمن تشکر از حضور دکتر معصومی در این جلسه، با اشاره به نزدیکی اربعین تصریح کرد؛

شایسته نیست در آستانه اربعین، شهرستان اسدآباد که در مسیر اصلی بزرگراه کربلا قرار دارد، پد بالگرد نداشته باشد و پد بالگرد بیمارستان حضرت قائم(عج)، قبل از اربعین باید راه‌اندازی گردد.

همچنین دکتر مخصوصی ضمن تاکید بر افتتاح پایگاه ۲ شهری افزود؛

پایگاه ۲ شهری در اسرع وقت در محل بیمارستان امیرالمومنین علیه السلام راه‌اندازی خواهد شد.