ماه صفر ادامه حزن عاشورا و مظلومیت اهل بیت حسین (ع)

«صفر»، فصل پایان سفر اسرای کربلا...

ماه محرم به انتها رسید و کتاب «صفر» رو به آغاز است؛ ماهی که آغازین روزش یادآور ورود کاروان اسرای کربلا به شام است.

کاروانی که از دشت بلای کربلا و روزهای داغ و داغدیده محرم زیر دیدگان خورشید ولایت با چوب خیزران رهسپار سفری اجباری شدند که به «صفر» ختم می‌شد و به کوچه ‌های شام...

ماه صفر همان ادامه محرم و نیمه دیگر واقعه کربلاست که در شام تکرار می‌شود و ندای تنهایی حسین (ع) و اهل بیتش را نه در گوش شامیان که در جهانی طنین انداز می‌کند.

ماه صفر ظرف زمانی پر از اندوهی است که هر آینه کربلا و هر آدینه‌اش، عاشورا را در ذهن تصویر می‌کند و تکرار دمادمی است برای شنیدن ندای «هل من ناصر ینصرنی....» حسین (ع) و غربت بی مثال زینب و سه ساله کربلا...

صفر ادامه فصل عزاداری بر حسین (ع) و کاروان عاشورا است و تداوم پر از اندوه مقتل و سرهای به نیزه رفته ...

صفر چنان اخوتی با محرم دارد که گویی سوگ بیشتری را در فراغ محرم به جان خریده و اشک بیشتری را به دل‌های جا مانده از کربلا به عاشقان، هجی می‌کند.

صفر آبستن حوادث تلخی است که از سفر کاروان حسین آغاز می‌شود و با شهادت دختر ۳ ساله‌‌اش به داغ می‌نشیند و تا رحلت پیامبر اکرم (ص) و چند تن از امامان معصوم (ع) به تکرار می‌رسد.

این ماه، ماهی است که در آن وحی برای همیشه از آسمان به زمینیان قطع شد و از این باب است که در روایات آمده که برای دفع آفات و بلایای این ماه، بسیار صدقه دهند، نه از آن جهت که به آن معنا نحس باشد، بلکه ماه صفر داغ‌های بسیاری به پیشانی‌اش دارد.

پویش همدلی با ‎مدافعان سلامت
#من_ماسک_میزنم
#جان_ما_ایران_ما