شنبه 24 مهر 1400 | Saturday 16 October 2021

🔰 رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسدآباد به مناسبت گرامیداشت هفته وقف، پیامی صادر کرد.

◀️ به گزارش وبدا-اسدآباد، متن این پیام به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

كسی كه از مال يا جان خود می‌بخشد، تقوا پيشه می‌كند و نيكوكاری را فراموش نمی‌كند، به گشايش در كارها نويد داده می‌شود. (آيات ۵ و ۶ سوره مباركه ليل)

وقف یکی از برترین مصادیق احسان و نیکوکاری است که در سامان‌دهی زندگی فردی و اجتماعی، نقش فراوانی دارد. این سنت حسنه که از پیامبر(ص) و ائمه(ع) برای ما به یادگار مانده است، از عوامل اثرگذار شکوفایی تمدن و پیشرفت در عرصه‌های گوناگون جوامع اسلامی به شمار می‌رود. ازاین رو، وقف می‌تواند در جنبه‌های گوناگون حیات اجتماعی و فردی انسان، مانند فرهنگ، اقتصاد و دیگر عرصه‌ها، نقش سازنده‌ای داشته باشد.

دستاورد وقف، خدمت به مردم است و نهادينه كردن فرهنگ وقف در جامعه منجر به خدمت و بركت و ايجاد زمينه بروز مسئوليت پذيری و تأمين سرمايه عظيم اجتماعی می‌باشد.

بخش عظيمی از ميراث فرهنگی، علمی، آموزشی، درمانی و اجتماعی در كشور عزيزمان با بهره‌گيری از ظرفيت اين عمل نيكو و نيات خيرخواهانه واقفان بوده است.

گرامی داشت هفته وقف، مصادف با رحلت پیامبر اکرم(ص) بنیانگذار و اولین واقف و ثانیا" مصادف با سالروز شهادت سبط اکبر، حضرت امام حسن مجتبی(ع) اولین متولی موقوفات امیرالمؤمنین(ع)، فرصت مغتنمی است تا آثار و بركات اين صدقه جاريه بر همگان آشكار شود و به تعبير امام راحل(ره) جامعه از فضيلت بسيار و پاداش بيشمار آن بهره‌مند گردد.

اينجانب، فرارسيدن هفته وقف را به سرپرست محترم اداره اوقاف و امور خيريه و همكاران محترمشان و تمامی خيّران و واقفان شهرستان اسدآباد تبريك و تهنيت عرض نموده، اميدوارم عزيزان واقف بركت سخاوتمندانه خود را همچنان در راستای كمك به بالندگی، پيشرفت و توسعه شهرستان جاری و ساری نمايند و دانشکده علوم پزشکی شهرستان، به عنوان متولی امر سلامت را با نیات خیرخواهانه خود یاری نمایند.

دکتر ایرج صالحی
رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اسدآباد