🔹فرماندار اسدآباد با بیان اینکه در حال حاضر هفت نفر در بخش کرونا بیمارستان شهرستان بستری هستند گفت::خوشبختانه موارد تست مثبت مراجعه کنندگان در این شهرستان پایین بوده و علامت هشدار نداریم.

🔹سعید کتابی در ستاد مدیریت پیشگیری از کرونا با اشاره به وضعیت آبی کرونایی شهرستان اسدآباد،اظهار کرد:رعایت پروتکل های بهداشتی تا حدودی به نسبت گذشته کاهش داشته که اطلاع رسانی و تذکر در این رابطه ضرورت دو چندان دارد.

🔹وی در ادامه با بیان اینکه 75 درصد کلاس‌های درس شهرستان به سیستم تهویه مجهز شده اند،افزود:از آموزش‌وپرورش شهرستان در‌خواست داریم‌ تا نسبت به جذب سهمیه شهرستان از استان در بحث تهویه اقدام و پیگیری لازم را داشته باشد.

کتابی با بیان اینکه میانگین واکسیناسیون دانش آموزی شهرستان اسدآباد از متوسط کشوری بالاتر است و در روند قابل قبولی قرار دارد ،تصریح کرد:در حال حاضر پوشش واکسیناسیون در دُز اول جمعیت 12 تا 17 سال شهرستان 100 درصد و در دز دوم 86.1 درصد بوده که نسبت به متوسط میانگین کشوری بالاتر است.

🔹وی همچنین با اشاره به تزریق 157هزار و 706دز واکسن نوبت اول ،دوم و سوم در جمعیت واجد شرایط جامعه هدف شهرستان اسدآباد تصریح کرد:از این میزان دز تزریق شده 78هزار و490 دز به نوبت اول ،65هزار و 49دز به نوبت دوم و 15هزار دُز به نوبت سوم اختصاص داشته است.

🔹کتابی در ادامه از توزیع دو هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک های مومنانه این شهرستان خبر در ایام دهه بصیرت و ایام فاطمیه خبر داد و گفت:این تعداد بسته های معیشتی توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج طی دو مرحله بین نیازمندان و نیز آسیب دیدگان از کرونا شهرستان توزیع شد.

🔹وی اضافه کرد:در حال حاضر متوسط پوشش واکسن شهرستان اسدآباد در دُز اول 85.1 درصد،دُز دوم 77 درصد و در دز سوم 17 درصد بوده که باید جمعیت هدف را با راهکارهای مختلف به دریافت دز سوم ترغیب کرد.

🔹تداوم تشدید نظارت‌ها از مراکز عمومی وتجمعی،ارتقا پروتکل های بهداشتی با اطلاع رسانی‌ها از دیگر مواردی بود که فرماندار اسدآباد در این جلسه نسبت به این موارد تاکید کرد.


اسدآباد در 45 روز گذشته هیچ مورد کرونا مثبت نداشته است

🔹الهام عظیمی، معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هم با بیان اینکه شهرستان اسدآباد از پنجم آذرماه تاکنون طی 45 روز گذشته موردی از فوتی کرونا مثبت نداشته است افزود:تحقیقات جهانی نشان می‌دهد دریافت یک دز واکسن 52 درصد ایمنی، دز دوم قبل از شش ماه 72 درصد و بعد از شش ماه 52درصد و دُز سوم 88 درصد در برابر ویروس کرونا ایمنی ایجاد می‌کند.